Winnaar Davidsfonds Junior Journalistwedstrijd 2019 bekend!

Winnaar Davidsfonds Junior Journalistwedstrijd 2019 bekend!

17 februari 2019 Uit Door decaproen@hotmail.com

Elk jaar organiseert het Davidsfonds een schrijverswedstrijd voor de jongens en meisjes van het vijfde en zesde leerjaar. Traditiegetrouw namen de klassen van de derde graad van VBS Duinen ook dit jaar weer deel. Het thema dit jaar was ‘Meesterschap’. Geen evident onderwerp, dus sloegen de jonge schrijvertjes eerst en vooral aan het brainstormen en opzoeken. Wat betekent ‘Meesterschap’, wanneer ben je ‘meester’ in iets, welke ‘meesters’ kennen we en kunnen dat dan ook vrouwen zijn? Wat zijn die dan ‘meester’? Het was een hele uitdaging om een keuze te maken tussen al die beroemde en soms minder bekende ‘meesters’! Alles over hun leven en werk werd uitgespit en opgezocht. Daarna werd de creativiteit op de proef gesteld: een eigen verhaal verzinnen met een grappige, spannende, griezelige, ontroerende of innemende inslag. Heel wat verrassende verhalen kwamen uit de pennen gerold. Uit al die verhalen koos de jury van het Davidsfonds per klas de 3 beste werkjes. Die werden beloond met een jeugdboek van het Davidsfonds. Als klap op de vuurpijl wist Daan Remmerie uit het zesde leerjaar van VBS Duinen de prijs van beste Junior Journalist van Bredene in de wacht te slepen! Hij mag onze school én onze gemeente vertegenwoordigen in de provincie. En omdat deelnemen belangrijker is dan winnen: aan alle schrijvers een dikke proficiat!
(Christel Vandewalle)

(c) Christel Vandewalle
(c) Christel Vandewalle
(c) Christel Vandewalle
(c) Christel Vandewalle